XIII JW Silver Target Strzeleckie Zawody Długodystansowe

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pawlik

 

31.07-01.08.2020 CASUL’L MESKO LONG RANGE, SKARŻYSKO
 
Organizator KLUB SPORTOWY „SILVER TARGET” wsparcie REZULTATY24.pl
Przewodniczący Jury RTS Leszek WILMOWSKI Sędzia kl. I
Sędzia Główny Zawodów Józef WILMOWSKI Sędzia kl. P
Delegat Techniczny PZSS Adam GREGORCZYK Sędzia kl. P

W dniu 01.08.2020r zostały rozegrane Zawody Długodystansowe XIII JW SILVER TARGET na strzelnicy LONG RANGE CASUL’L- MESKO w Skarżysku. Organizatorem zawodów był KLUB SPORTOWY ” SILVER TARGET ” z Krakowa.

Oficjalnym sponsorem zawodów była firma UMO Technologie Policyjne i Militarne z Warszawy. Należy nadmienić, że zawody odbywały się w szczególnym czasie panującej epidemii wirusa SARS Cov-2. Organizator zawodów uczynił wszelkie starania, by zawody odbyły się  w sposób bezpieczny zarówno pod względem strzeleckim, jak i epidemiologicznym.  Zawodnicy i osoby uczestniczące, zostały zaopatrzone przez Organizatorów Zawodów w stylowe maseczki ochronne w kilku wzorach kamuflażu m. in moro, ludowych kompozycji kwiatowych itd. Wzory zachęcały wręcz do korzystania z masek. Dodatkowo wszystkie stanowiska strzeleckie zostały odizolowane od siebie specjalnymi przegrodami, które nie tylko chroniły przed wirusem, ale również znacznie poprawiały komfort strzelania ograniczając fale uderzeniowe wystrzałów, zatrzymując wylatujące, gorące łuski, oraz uniemożliwiając zawodnikom podglądanie nastaw celowników optycznych 😉

Piątek 31.07 – dzień treningowy

Dzień przed zawodami, zgodnie z planem i tradycją, miał się odbyć trening strzelecki na dystansach 300, 600 i 800 metrów, jednak plany nieco pokrzyżowały nieprzewidziane działania zakładów zbrojeniowych, które zajęły strategiczną część torów strzeleckich wprowadzając na nie ciężki sprzęt, koparki, spychacze i pracowników. „Wykopki” trwały od godzin porannych i zostały zwieńczone niezbyt efektownym wybuchem, który około godziny 14 zakończył partyzanckie działania zakładów. 
Zawodnicy wykazując się niezwykłą cierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie treningu. W międzyczasie radowali się słoneczną pogodą i cudownymi okolicznościami przyrody Skarżyskich lasów. Czas oczekiwania wypełnił skutecznie Sponsor Zawodów, firma UMO, której pracownicy prezentowali urządzenia ochrony osobistej jak również wysokiej klasy broń palną. Jakość produktów oraz umiejętność prezentacji sprawiła, że wśród zawodników znaleźli się chętni na dokonanie zakupów. 
Około 14, po wspomnianym, nieszczególnym wybuchu, rozpoczął się trening. 
Organizator wykazując się umiejętnym przygotowaniem treningu oraz zawodnicy wykazując się zdyscyplinowaniem, optymalnie wykorzystali skrócony czas treningu i przygotowali się do zawodów. 

Sobota 01.08 – zawody

1 sierpnia 2020r. planowo odbyły się zawody. Doskonałe warunki pogodowe z lekkimi podmuchami wiatru.

Konkurencja odbywała się w następujących kategoriach:

1. 300, 600, 800 metrów Trójbój KARABIN WYBOROWY STANDARD
2. 300, 600, 800 metrów Trójbój KARABIN WYBOROWY OPEN
3. 300, 600, 800 metrów Trójbój KARABIN WYBOROWY MAGNUM
4. 100, 300, 600 metrów Trójbój KARABIN SAMOPOWTARZALNY
5. 300 metrów KARABIN HISTORYCZNY CENTRALNEGO ZAPŁONU
6. 300 metrów KARABIN SAMOPOWTARZALNY CENTRALNEGO ZAPŁONU 7. 300 metrów KARABIN CENTRALNEGO ZAPŁONU ISSF
8. 300 metrów KARABIN WYBOROWY STANDARD
9. 300 metrów KARABIN WYBOROWY OPEN
10. 300 metrów KARABIN WYBOROWY MAGNUM
11. 800 metrów ZIMNY STRZAŁ

Organizatorzy pilnowali przestrzegania zasad ochrony epidemicznej i przypominali je uczestnikom.

Podsumowanie

Zwycięzcy zostali uhonorowani barwnymi pucharami i dyplomami. Wśród zwycięzców została tradycyjnie rozlosowana szabla wieńcząca zmagania sportowe. Dodatkowo Sponsor Zawodów ufundował wysokiej klasy, wielofunkcyjny, taktyczny zegarek marki Garmin.

Miejmy nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje planowanej kolejnej edycji tych zawodów, bo wszyscy ich oczekujemy doceniając tradycyjny charakter i przyjazny klimat współzawodnictwa zawsze panujący podczas zawodów organizowanych przez JW Silver Target.

Zawody zostały zakończone tradycyjnie wspólnym zdjęciem pamiątkowym.

Galeria